Gruzínské speciality

Ochutnejte speciality z Gruzie. Je to země dobrého vína, krásné přírody a skvělého jídla. Víte na co se těšit, pokud si objednáte například Adžapsandal? Ochutnali jste Napoleon! – skvělý homemade dort?

Přijďte to zjistit do Gruzínského bistra s domácí atmosférou v Praze na Karlovarské.

V této sekci najdete vyhledávané speciality nejen z Gruzie.

Jonjoli

Delikatesa z květů Klokoče kavkazského naložených ve slaném láku. Zajímavý gurmánský zážitek.

Churchkhela

Skvělá sladkost – oříšky máčené v hroznové šťávě.

Napoleon!

Vynikající homemade dort s nezaměnitelnou chutí!

Minerální voda BORJOMI

Juvenilní minerální voda BORJOMI je přírodní Gruzínská voda z vulkanického pramene starého 1.500 let a je z hloubky 10km pod zemí. Obsahuje na 60 druhů různých minerálních prvků a je známá svoji léčivou účinností.Pramen má teplotu okolo 38-41 stupňů Celsia a na povrh je tlačen přirozeně oxidem uhličitým, není tedy čerpán.

Borjomi má prameny v největším národním přírodním parku v Evropě o rozloze 700km čtverečném ve výškách okolo 700-800 m.Juvenilní minerální alkalická voda BORJOMI se čerpá přes 100 let a v současnosti je vyvážena do více než 30-ti států světa, včetně Kanady, USA, Austrálie a Nového Zélandu.Lze ji používat jako běžnou stolní vodu , ale má prokázány také léčivé účinky.Lékaři ji doporučují kromě jiného pro ty, kteří mají problémy  se žaludkem, při chronické gastritidě, vředovém onemocnění, nemocech žaludku a dvanácterníku, při zánětu střeva a onemocnění tlustého střeva. BORJOMI také pomáhá při onemocnění jater a žlučových cest, lečí zánět slinivky ( pankreasu) a nemoci látkové výměny. Voda se používá i při kardiovaskulárních onemocněních a čisti organismus, což má vliv i na různé projevy kůže.

Gruzínské limonády

Příchuť Objem Cena
Estragonová 0,5 l královna mezi limonádami 39
Vinná 0,5 l skvělá jemná chuť vína 39
Vanilková 0,5 l naše nejvoňavější limonáda 39
Hrušková 0,5 l velmi příjemně aromatická 39
Citron 0,5 l překvapivě sladká chuť 39